Накидний ключ.
Широко поширений вид ручного інструменту для роботи з кріпленням: болтами, гайками та різними фітингами.
Його головна відмінність від ріжкового ключа – це конструкція зіва. У накидного ключа він виконаний у вигляді замкнутого шестигранника або дванадцятигранника. Це одночасно і плюс, і невелика нестача ключа.
Плюс даного ключа полягає в тому, що контакт ключа відбувається з усієї поверхні кріплення, що збільшує тертя і, відповідно, зменшує зусилля, що прикладаються. Однак недолік у тому, що ключ можна застосовувати тільки в тому місці, де є можливість надіти його на кріплення. Тобто з'єднання має бути у вільному доступі. У разі присутності перешкод цим ключем не вдасться працювати. Ключі виготовляють із високоміцних сталей: Cr-V, Cr-Mo, сталь 45 та деяких інших. Про них поговоримо трохи згодом, ближче до кінця статті.
Далі розглянемо види та типи ключів.
Накидні ключі виготовляються у вигляді двосторонніх та односторонніх ключів. У двосторонніх ключів на обох кінцях розмірне кільце. Найчастіше розмір позів на ключі відповідає близьким за розмірною сіткою. Наприклад, ключі 12 х 13 мм та 30 х 32 мм. Обидва розміри є сусідами. 12 або 13 мм вказує на розмір шестигранного або дванадцятигранного кріплення, яке можна обертати цим ключем. У випадку двосторонніх ключів розмірна сітка знаходиться в діапазоні від 4 до 80 мм. Двосторонні ключі також бувають різними за конструкцією. Це або вигнуті ключі або прямі. Вигнуті підходять у місцях, де кріплення знаходиться у поглибленні. Також накидні ключі виготовляються з тріскачкою та шарніром. Це дозволяє працювати ключем у прискореному режимі, не знімаючи його з кріплення.
Другий тип ключів – односторонні. Завдяки конструкції розмірна сітка даних ключів набагато більша – від 10 мм до 180 мм. Кільцевий зів ключа тільки з одного боку. Друга сторона ключа може мати різне призначення. Це може бути звичайна ручка. Може бути стик застосування стороннього важеля. Тобто на ключ надягають подовжувач для збільшення важеля. А може бути також невелика ковадло для застосування ударного інструменту. Застосовують у разі заіндевелого або кріплення, що прикипіло, для зриву гайки, де недостатньо зусиль людини. При цьому ключ надягають на кріплення і завдають ударів по ударній частині ключа. Здебільшого цей тип ключів застосовують для кріпильних елементів великих розмірів.
Ще один важливий критерій - це сфера застосування ключів. Крім складально-розбірних робіт у майстернях, комунальних підприємствах, на виробничих підприємствах, ключам накидним знайшлося застосування також у електромонтажних роботах та в нафтогазовій промисловості. Для роботи в умовах ураження електричним струмом ключі застосовують із спеціальним ізолюючим покриттям. Воно захищає оператора під час роботи з устаткуванням до 1000В. Дані ключі мають яскраве забарвлення жовто-червоного кольору. Ну а для роботи у вибухонебезпечних середовищах застосовують ключі, виготовлені із спеціальних сплавів: Al-Cu, Be-Cu. Даний вид матеріалу виключає появу іскри в процесі роботи, що дозволяє безпечно працювати у небезпечних ділянках. У певних ситуаціях допустиме використання ключів із обмідненим покриттям. Але треба розуміти, що це тільки покриття, під ним знаходиться звичайна сталь. Тому експлуатація цих ключів винятково після дозволу на допуск робіт.
У нас у магазині ви зможете знайти накидний ключ будь-якого типу та призначення. І ми з радістю допоможемо вам у виборі найбільш відповідного варіанту.
Накидной ключ.
Широко распространенный вид ручного инструмента для работы с крепежом: болтами, гайками и различными фитингами.
Его главное отличие от рожкового ключа – это конструкция зева. У накидного ключа он выполнен в виде замкнутого шестигранника или двенадцатигранника. Это одновременно и плюс, и небольшой недостаток ключа.
Плюс данного ключа состоит в том, что контакт ключа происходит со всей поверхность крепежа, что увеличивает трение и, соответственно, уменьшает прикладываемые усилия. Однако недостаток в том, что ключ возможно применять только в том месте, где есть возможность надеть его на крепеж. То есть соединение должно быть в свободном доступе. В случае присутствия помех данным ключом не получится работать. Ключи изготавливают из высокопрочных сталей: Cr-V, Cr-Mo, сталь 45 и некоторых других. О них поговорим немного позже, ближе к концу статьи.
Далее рассмотрим виды и типы ключей.
Накидные ключи изготавливаются в виде двухсторонних ключей и односторонних. У двухсторонних ключей на обоих концах размерное кольцо. В большинстве случаев размер зевов на ключе соответствует близким по размерной сетке. Например, ключи 12 х 13 мм и 30 х 32 мм. Оба размера соседствуют. 12 или 13 мм указывает на размер шестигранного или двенадцатигранного крепежа, который можно вращать данным ключом. В случае с двухсторонними ключами размерная сетка находится в диапазоне от 4 до 80 мм. Двухсторонние ключи также бывают разными по конструкции. Это либо изогнутые ключи, либо прямые. Изогнутые подходят в местах, где крепеж находится в углублении. Также накидные ключи изготавливаются с трещоткой и шарниром. Это позволяет работать ключом в ускоренном режиме, не снимая его с крепежа.
Второй тип ключей – односторонние. Благодаря конструкции размерная сетка данных ключей гораздо больше - от 10 мм до 180 мм. Кольцевой зев ключа только с одной стороны. Вторая сторона ключа может иметь различное предназначение. Это может быть обычная ручка. Может быть стык для применения стороннего рычага. То есть на ключ надевают удлинитель для увеличения рычага. А может быть также небольшая наковальня для применения ударного инструмента. Применяют в случае заиндевелого или прикипевшего крепежа, для срыва гайки, где недостаточно усилий человека. При это ключ надевают на крепеж и наносят удары по ударной части ключа. В большинстве своем данный тип ключей применяют для крепежных элементов больших размеров.
Еще один немаловажный критерий – это сфера применения ключей. Помимо сборочно-разборочных работ в мастерских, коммунальных предприятиях, на производственных предприятиях, ключам накидным нашлось применение также в электромонтажных работах и в нефтегазовой промышленности. Для работы в условиях поражения электрическим током ключи применяют со специальным изолирующим покрытием. Оно защищает оператора при работе с оборудованием до 1000В. Данные ключи имеют яркий окрас желто-красного цвета. Ну а для работы во взрывоопасных средах применяют ключи, изготовленные из специальных сплавов: Al-Cu, Be-Cu. Данный вид материала исключает появление искры в процессе работы, что позволяет безопасно работать в опасных участках. В определенных ситуациях допустимо использование ключей с омедненным покрытием. Но необходимо понимать, что это только покрытие, под ним находится обычная сталь. Поэтому эксплуатация данных ключей исключительно после разрешения на допуск работ.
У нас в магазине вы сможете найти накидной ключ любого типа и назначения. И мы с радостью поможем вам в выборе наиболее подходящего варианта.