Ключі ріжкові.
Ознайомимося з найвідомішим видом ключів. Ключ ріжковий - призначений для роботи з гвинтовими і болтовими з'єднаннями, різьбовими фітингами. Взаємодіє із деталями шестигранної, квадратної форми. Виконує роль «плеча» для передачі та збільшення зусилля, що додається для збирання або розбирання з'єднання. Виготовляються згідно з ГОСТами та міжнародними стандартами, які називаються DIN.
Основні види ріжкових ключів:
Двосторонні. У ключа є два відкриті зіви різного розміру. Майже завжди при цьому два розміри є сполученими за розмірною сіткою (12 мм і 13 мм; 22 м і 24 мм і т.д.). Два зева можуть розташовуватися практично вздовж осі ключа або під кутом до неї. Підходять більшість видів робіт.
Ключі ріжкові односторонні. З одного боку розташовується відкритий зів. Друга сторона ключа може бути укороченою або подовженою (для збільшення плеча за допомогою труби або іншого пристрою). Також можливе виготовлення ключа з потовщеною зворотною частиною для роботи з великим кріпленням, або кріпленням, що заржавіло, прикипіло. По потовщеній частині можна наносити удари молотком або кувалдою, для зривання гайки, що прикипіла.
Дані ключі виготовляються з інструментальних сталей, таких як 40, 40Х, 40ХФА, Cr-V, Cr-Mo. Мають достатню твердість за шкалою Роквелла від 30 до 55 од. HRC для роботи з металами та сплавами без злизування губок ключа. Для роботи в спеціальних умовах використовують метали Cu-Be, і Al-Cu. Це спеціальні іскробезпечні сплави, без яких не обійтись у нафтогазовій промисловості. Запобігають появі іскор в умовах підвищеної небезпеки.
Для захисту інструмент зазвичай розкривають захисним шаром - це оксидування, фосфатування, хромування. Все це запобігає корозії інструменту та захищає від впливу легких лугів та кислот. Окремо варто відзначити особливий вид покриття: ізоляційне. Інструмент, призначений для роботи в умовах небезпеки ураження електричним струмом, необхідно розкривати саме таким покриттям. Тільки в цьому випадку він може бути допущений до таких робіт.
Рожкові ключі широко поширені по всьому світу, саме тому можна знайти інструмент для роботи як з метричним, так і з дюймовим кріпленням майже будь-якого розміру, вибравши з колосального списку виробників та брендів інструменту. Їх застосовують у домашніх та побутових роботах – де ключ потрібен один раз на місяць на 5-10 хвилин. Також на СТО та виробничих підприємствах в умовах 8-ми годинного робочого дня з підвищеними навантаженнями. Виходячи з поставлених завдань підібрати інструмент не складе труднощів і самому. Однак після консультації з фахівцем можна вибрати інструмент, який найбільше підходить для вас, при цьому не переплативши.
Ключи рожковые.
Ознакомимся с самым известным видом ключей. Ключ рожковый – предназначен для работы с болтовыми и винтовыми соединениями, резьбовыми фитингами. Взаимодействует с деталями шестигранной, квадратной формы. Выполняет роль «плеча» для передачи и увеличения усилия, прилагаемого для сборки или разборки соединения. Изготавливаются согласно ГОСТам и международным стандартам, именуемыми DIN.
Основные виды рожковых ключей:
Двухсторонние. У ключа имеется два открытых зева разного размера. Почти всегда при этом два размера являются сопряженными по размерной сетке (12 мм и 13 мм; 22 ми 24 мм и т.д.). Два зева могут располагаться практически вдоль оси ключа, либо под углом к ней. Подходят для большинства видов работ.
Ключи рожковые односторонние. С одной стороны располагается открытый зев. Вторая сторона ключа может быть укороченной, либо удлиненной (для увеличения плеча при помощи трубы или иного приспособления). Также возможно изготовление ключа с утолщенной обратной частью для работы с крупным крепежом, либо заржавевшем, прикипевшем крепежом. По утолщенной части можно наносить удары молотком или кувалдой, для срывания прикипевшей гайки.
Данный ключи изготавливаются из инструментальных сталей, таких как – 40, 40Х, 40ХФА, Cr-V,Cr-Mo. Обладают достаточной твердостью по шкале Роквелла от 30 до 55 ед. HRC для работы с металлами и сплавами без слизывания губок ключа. Для работы в особых условиях применяют сплавы Cu-Be, и Al-Cu. Это специальные искробезопасные сплавы, без которых не обойтись в нефтегазовой промышленности. Предотвращают появление искр в условиях повышенной опасности.
Для защиты, инструмент обычно вскрывают защитным слоем – это оксидирование, фосфатирование, хромирование. Все это предотвращает коррозию инструмента и защищает от воздействия легких щелочей и кислот. Обособленно стоит отметить особый вид покрытия: изоляционное. Инструмент, предназначенный для работы в условиях опасности поражения электрическим током, необходимо вскрывать именно таких покрытием. Только в этом случае он может быть допущен к таким работам.
Рожковые ключи широко распространены по всему миру, именно поэтому можно найти инструмент для работы как с метрическим, так и с дюймовых крепежом почти любого размера, выбрав из колоссального списка производителей и брендов инструмента. Их применяют в домашних и бытовых работах – где ключ необходим один раз в месяц на 5-10 минут. Также на СТО и производственных предприятиях в условиях 8-ми часового рабочего дня с повышенными нагрузками. Исходя из поставленных задач подобрать инструмент не составит труда и самому. Однако после консультации со специалистом можно выбрать инструмент, наиболее подходящий для вас, при этом не переплатив.