Плашка метрична М
Доволі часто в повсякденному житті ми стикаємось із різьбовими з’єднаннями, будь то труби, шпильки, прилади, зібрані на різьбове кріплення, побутова та промислова техніка і навіть дитячі іграшки. Яким чином виготовляється різьбове з’єднання
Способів нарізати чи накатати різьблення існує маса. В даному випадку ми розглянемо найбільш доступний: ручний металорізальний інструмент - плашка. Дане оснащення призначене для нарізування зовнішнього різьблення на деталях з круглим перерізом.
На вигляд плашка схожа на гайку круглого або шестигранного профілю з додатковими отворами для відведення стружки. На внутрішній частині плашки нарізано спіральну канавку певного профілю для формування різьблення.
Плашки поділяються за типами різьблення, що нарізається, і відповідним стандартам. У нас найбільш поширені плашки для нарізання метричних, трубних різьб. Менш затребувані плашки для нарізування конічних, дюймових, трапецеїдальних, вентильних різьб. Розглянемо метричні плашки.
Основні параметри для правильного підбору плашки:
Діаметр деталі, що обробляється. Тут все просто - знаючи діаметр деталі вибираємо плашку відповідного діаметра. Найбільш якісне різьблення виходить, коли діаметр стрижня трохи менший за номінальний діаметр різьблення – якщо ми хочемо нарізати різьблення М16, найкращим вибором буде пруток з діаметром 15,88 мм. Це обумовлюється деформуванням металу у процесі нарізування різьблення. Залежно від типу різьблення, діаметр вимірюється у міліметрах чи дюймах.
Другий і не менш важливий параметр:
Крок різьби. Цей параметр дозволяє зрозуміти, як близько один до одного розташовуються спіральні витки різьблення. Найчастіше зустрічаються плашки з так званим основним кроком. Для кожного номінального діаметра різьблення існує один основний крок і кілька варіантів дрібних кроків. Приклад – плашка М 12 має основний крок 1,75 мм, і кілька маленьких – 0,5 мм; 0,75 мм; 1,0 мм; 1,25 мм; 1,5мм. Дрібні кроки в основному застосовуються в машинобудуванні, приладобудуванні та точній механіці. У дюймовій системі вимірювання крок різьблення визначається кількістю витків на 1 дюйм довжини. Повний перелік кроків можна дізнатися у тексті ГОСТ 9740-71 або розглінувши міжнародні документи стандартів DIN 223, DIN EB 22568, DIN 13
Третій параметр – це матеріал з якого виготовлено плашку. Найбільш поширені плашки зі сталі 9ХС та Р6М5. Для плашок імпортного виробництва характерною буде сталь HSS. Плашки із сталі 9ХС найдоступніший варіант. Підходять для всіх видів робіт і відрізняється невисокою вартістю. Для більш спеціалізованих або відповідальних робіт бажано застосовувати плашки із швидкорізальних сталей – Р6М5, Р6М5К5, Р18, та імпортних аналогів HSS, HSS-E. Вони можуть працювати по важкооброблюваним сталям – неіржавійці, жаростійким та закаленим сталям. Однак вони кратно дорожчі за своїх колег зі сталі 9ХС.
Останнє вступне про плашки. Усі перелічені параметри застосовуються для плашок як правого, так і лівого обертання. Всі з'єднання, що не беруть участі у обертальних рухах, нарізаються інструментом з правостороннім різьбленням. Ті вузли, які обертаються, нарізаються з лівостороннім різьбленням, для запобігання розкручування з'єднання.
На нашому сайті ви підберете плашку яка повністю задовольнить потреби. Для побуту, слюсарних та збірних робіт, для виробництва. Продукція від провідних виробників різьбонарізного інструменту – Fanar, Volkel, Bucovice, ХІЗ, Griff, ЛІЗ та інших.