Щітки-йорші?
Загальне призначення – обробка поверхні різних матеріалів, зняття задирок, окалини, зачищення іржі, зварювальних швів, очищення труб, витяжок, димоходів. Але відмінністю цього типу щіток – вони призначені для внутрішніх робіт. Отвори, труби, внутрішня різьба, муфти, форсунки, циліндри котли, пічні труби, димоходи тощо.
Що собою представляють щітки-йорші. В основі - жорсткий металевий, полімерний, абразивний дріт, що спірально закріплений між сплетеними прутками. Залежно від призначення щітки, прутків буває два або чотири. Відповідно щітки бувають одно-спіральні, та дво-спіральні. Це впливає на жорсткість щітки, та навантаження, які можна прикладати до щітки. Загальний вигляд вказаний на малюнку нижче.
Основним параметрами для щіток-йоршів є зовнішній діаметр дроту (D), матеріал дроту, робоча довжина (A), форма робочого дроту, загальна довжина разом з хвостовиком (L) та безпосередньо сам тип хвостовика.
Форма робочої частини зазвичай стандартна – циліндр з певним діаметром. В залежності від необхідної площі внутрішньої обробки застосовують щітки з робочою довжиною від 30 до 200 мм. Але є варіанти з конічною формою робочої зони, або циліндр зі скошеними гранями. Застосування таких щіток більш специфічне.
За призначенням щітки розіляють на декілька підгруп:
- Щітки для труб, отворів
- Щітки для муфт, колосникових решіток, циліндрів
- Котлові щітки – для котлів, пічних труб, димоходів
- Фітингові щітки
В залежності від призначення, поставленої задачі, та оброблюваного матеріалу підбирають матеріал дроту для щітки. В доступності такі варіанти:
- Полімерабразивний дріт – зручні при знятті задирок, полірування отворів, форсунок, та зглажування гострих кромок завдяки абразивному впливу.
- Поліамід – найбільш м’який з представлених матеріалів. Призначений для бережливої та м’якої очистки.
- Сталевий дріт – найбільш розповсюджений варіант, підходить для більшості робіт та для всіх типів щіток.
- Сталевий латунований дріт – більш стійкий на розрив та знощення дріт. Здатен витримувати більш значні навантаження.
- Латунний дріт – його призначення обробка м’яких матеріалів, таких як кольорові метали.
- Неіржавіючий дріт – підходить для роботи із неіржавіючим матеріалом та кольоровими металами класу 1.4301 (AISI 304).
Ще одинм важливим критерієм є хвостовик. В залежності від його типу – щітки бувають ручного призначення та механізованого.
При роботі ручними щітками – хвостовик має петлю або ручку на кінці для зручності використання.
Щітки які призначені для механізованого використання оснащення циліндричним хвостовиком, або хвостовиком з зовнішньою різьбою для з’єднання з інструментом механізації.
При цьому треба мати на увазі, що всі щітки спірально закручені, і працювати можна лише на правих обертах. При обертанні вліво є ризик розкручення спіралі. Це може призвести до травм. Тому особливо уважно ставтеся до ТБ.
Звертайтесь до нас, і ми підберемо найкращу пропозицію для вас!
В доступності знайдете щітки для усіх видів робіт німецького концерну LESSMAN. Щітки LESSMAN перекривають весь спектр робіт пов’язаних з зачисними роботами. В каталозі даного виробника підбереться щітка для найвибагливішого покупця.