Родич ножівки по дереву - ножівка по металу.
Як бачимо з назви, цей вид інструменту призначений для роботи з металом. У місцях, де немає можливості працювати болгаркою, обмежених умов або мінімальний обсяг робіт, ми скористаємося ножівкою по металу.
Інструмент являє собою вигнуту рамку у формі, що віддалено нагадує букву С. Між двома кінцями рамки натягнуте ножівкове полотно із зубами. Полотно встановлюється виступаючі пази і за допомогою гвинта натягується до пружного стану. З одного боку рамка виконана із ручкою для зручності. Так як ножівка не призначена для різання великих заготовок, полотно для ножівки випускають у вигляді тонкої та вузької смуги інструментальної сталі. Ручки у ножівок зазвичай виготовляють із дерева, пластику, металу. Також широкого поширення набули рукоятки двокомпонентні – комбінація двох матеріалів. Зазвичай це пластик та гума.
Основна відмінність ножівок, крім конструкції, - це ріжуче полотно.
Як ми вже згадували, воно виготовляється з інструментальних або навіть швидкорізальних сталей, оскільки робота з металом потребує підвищеної міцності, термостійкості та твердості від полотна. Для полотен застосовують такі види сталей: Х6ВФ, Р6М5, HSS, HSS-Co, M2, 65 Mn, W3HSS-Bimetal. Також можна зустріти й інші види сталей, але набагато рідше. Розмірами полотна випускають у таких межах:
- Довжина – від 150 до 300 мм.
- Ширина – від 10 до 12 мм.
- Товщина – від 0,62 до 0,65 мм.
Другий ключовий параметр, як і для ножівки по дереву – крок зуба. Для роботи з металом крок має бути ще дрібнішим. Для полотен характерними є кроки 18 TPI, 24 TPI, 32 TPI. Однак є моделі із меншою кількістю.
Розберемо призначення полотна залежно кількості зубів:
- Від 14 –
- 18 TPI - 20 TPI -товстостінні труби.
- 24 – тонкостінні труби та профіль.
- 32 – бляха, тонкі покрівельні матеріали.
Також варто звернути увагу на розлучення зубів. Він обов'язково має бути. Інакше полотно клинитиме і затискатиме. Також при роботі слід пам'ятати, що полотно досить крихке і не любить поперечних навантажень та вигинів. А якщо ні, то можна пошкодити або, того гірше, зламати полотно. Також припустимо при роботі з твердими матеріалами змащувати полотно солідолом.
У нашому магазині ви зможете підібрати ножівку для своїх цілей. Особливо після прочитання цієї статті. Але ми не відмовимося допомогти вам і, якщо буде потрібно, проконсультувати.
Сородич ножовки по дереву – ножовка по металлу.
Как видим из названия, данный вид инструмента предназначен для работы с металлом. В местах, где нет возможности работать болгаркой, стесненных условиях либо малый объем работ, мы воспользуемся ножовкой по металлу.
Инструмент представляет собой изогнутую рамку в форме, отдаленно напоминающей букву С. Между двумя концами рамки натянуто ножовочное полотно с зубьями. Полотно устанавливается в выступающие пазы и при помощи винта натягивается до упругого состояния. С одной стороны рамка выполнена с ручкой для удобства. Так как ножовка не предназначена для резки крупных заготовок, полотно для ножовки выпускают в виде тонкой и узкой полосы инструментальной стали. Ручки у ножовок обычно изготавливают из дерева, пластика, металла. Также широкое распространение получили рукоятки двухкомпонентные – комбинация двух материалов. Обычно это пластик и резина.
Основное различие ножовок, помимо конструкции – это режущее полотно.
Как мы уже упоминали, оно изготавливается из инструментальных или даже быстрорежущих сталей, поскольку работа с металлом требует повышенной прочности, термостойкости и твердости от полотна. Для полотен применяют следующие виды сталей: Х6ВФ, Р6М5, HSS, HSS-Co, M2, 65 Mn, W3HSS-Bimetal. Также можно встретить и иные виды сталей, но гораздо реже. Размерами полотна выпускают следующих пределах:
- Длина - от 150 до 300 мм.
- Ширина - от 10 до 12 мм.
- Толщина - от 0,62 до 0,65 мм.
Второй ключевой параметр, как и для ножовки по дереву - шаг зуба. Для работы с металлом шаг должен быть еще мельче. Для полотен характерными являются шаги 18 TPI, 24 TPI, 32 TPI. Однако есть модели с меньшим количеством.
Разберем предназначение полотна в зависимости от количества зубьев:
- От 14 –
- 18 TPI – 20 TPI –толстостенные трубы.
- 24 – тонкостенные трубы и профиль.
- 32 – жесть, тонкие кровельные материалы.
Также стоит обратить внимание на развод зубьев. Он обязательно должен быть. Иначе полотно будет клинить и зажимать. Также при работе следует помнить, что полотно достаточно хрупкое и не любит поперечных нагрузок и изгибов. В противном случае можно повредить или, того хуже, сломать полотно. Также допустимо при работе с твердыми материалами смазывать полотно солидолом.
В нашем магазине вы сможете подобрать ножовку для своих целей. Особенно после прочтения данной статьи. Но мы не откажемся помочь вам и, если потребуется, проконсультировать.