Ключ розвідний.
У цій статті ми розглянемо такий універсальний вид ключів як розвідні.
У чому його універсальність – в одному ключі зібрано цілий набір ріжкових ключів. Як це можливо. Все завдяки можливості регулювати розмір розкриття зіва ключа. Але про все по порядку.
Для початку, даний ключ через свою універсальність підходить для багатьох робіт пов'язаних зі збірно-розбірними роботами, проте найбільше визнання він знайшов у сантехнічних роботах. Де в моменті можна не змінюючи інструмента провести монтаж, демонтаж фітингів, з'єднань. Це дуже зручно та економить час, що надзвичайно важливо при монтажу трубопровідної арматури.
Що являє собою розвідний ключ. Зовні він нагадує односторонній ріжковий ключ. Однак складається з кількох частин. Корпус ключа – цільна ручка разом із нерухомою губкою, рухлива губка із зубчастою рейкою, гвинтовий механізм та вісь. На вісь встановлюється гвинтовий механізм. Далі рухлива губка разом із гвинтовим механізмом встановлюються в ключ. Завдяки обертання гвина, ми переміщуємо уздовж паза губку, тим самим змінюючи розмір зіва. У цій конструкції є великий плюс. Це можливість виставити розмір зіва чітко за розміром кріплення, фітингу тощо, прямо на місці не мене інструмент, руки. Це особливо важливо, оскільки у величезному спектрі кріплень, фітингів, трубопровідної арматури іноді зустрічається нестандартний розмір, якого немає навіть у наборі ключів. Тут розвідний ключ незамінний.
Ключовим критерієм для розвідного ключа є, як нескладно здогадатися, саме діапазон розкриття губок. Він змінюється в межах від 0-10 мм, для найменших ключів, до 0-85 мм для найбільших. При цьому для зручності в роботі зі збільшенням діапазону розкриття губок зазвичай збільшується довжина ключа, для відповідності величини кріплення і прикладеного зусилля через важіль, яким є ручка ключа. Найменші ключі близько 90 мм завдовжки. Найбільші досягають довжини 800 мм. Справжні гіганти.
Далі розглянемо деякі особливості та види ключів.
Зустрічаються також ключі з укороченими ручками для роботи в обмежених умовах, де підлізти стандартним ключем немає можливості. Також зустрічаються ключі зі збільшеним діапазоном розкриття. Також досить затребуваними є модифікації із вузькими губками. Часто зустрічаються фітинги з дуже невисокою забірною частиною, тоді звичайним ключем складно утримати кріплення жорстко. Він часто зісковзує, що злизує грані на кріпленні. Вузькі губки мають чіткі грані, без заокруглень. Це дозволяє щільно зафіксувати кріплення та не зірвати грані. Деякі ключі на зворотньому кінці ручки мають різноманітне оснащення для розширення можливостей ключа. Це може бути затискач, нерухомі губки для фіксації або гнуття матеріалів. Проте зазвичай там отвір для підвішення ключа при зберіганні.
Розвідні ключі виготовляють в основному з міцних сталей - високовуглецеві сталі 45 і 50, хромованадієві сталі - Cr-V. Для зручності в роботі ручку ключа часто розкривають ергономічним покриттям – пластик, гума, інколи ж це двох або трикомпонентні матеріали.
У особливих випадках, коли роботи ведуться поблизу електричних щитків, приладів, або безпосередньо з ними, ключі вкривають спеціальним покриттям. Ізоляційне або діелектричне покриття захищає від ураження струмом. Розраховані на роботу із напругою до 1000 вольт.
Також самі ключі мають різноманітне покриття для захисту від корозії та механічних пошкоджень. До таких покриття можна віднести:
- Хромування
- Фосфатування
- Оксидування
- Нікелювання
Отже, ознайомившись з ключем розвідним ви легко виберете собі підходящий. Тим більше, на нашому сайті, величезний вибір ключів розвідних. Від побутових до професійних моделей за прийнятною ціною. Якщо під час вибору виникнуть питання, ми готові на них відповісти. Телефонуйте, пишіть. До вашої уваги продукція провідних виробників ручного інструменту – Yato, Toptul, Bahco, King Tony, Pro`Skit, Stanley, Vorel, Jonesway, Intertool, MTX, Gross, Millwaukee, MTX, Mastertool та інших.