Ключі комбіновані.
Один із найпоширеніших та відомих видів ключів. Ключ комбінований – призначений для роботи з болтовими та гвинтовими з’єднаннями, різьбовими фітингами, різними видами кріплень. Взаємодіє із виробами шестигранної, квадратної та дванадцятигранної форми. Виконує роль «важеля» для передачі та збільшення зусиль, що докладаються для збірки або розбірки з’єднань. Виготовляються відповідно до ГОСТ 16983-80 та міжнародних стандартів DIN 3113.
Комбінований ключ поєднує в собі два інші типи – ріжковий та накидний ключі. З одного боку ключа відкритий зів, як у ріжкового ключа. З іншого боку кільцевий зів того ж розміру. Кільцевий зів має дванадцятигранну форму, для спрощення установки ключа на з’єднання.
Відповідно до ГОСТу 16983-80 ключі виготовляються в діапазоні розмірів від 5,5 мм до 55 мм. В міжнародному стандарті DIN 3113 цей діапазон ширший та включає розміри від 4 мм до 110 мм. Також випускаються комбіновані ключів із дюймовою таблицею типорозмірів. Такі ключі підходять для роботи із дюймових кріпленням. Вимоги до характеристик та виконання в обох стандартах дуже схожі. Відмінності незначні, тому можна вважати їх сумісними.
Комбіновані ключі мають виготовлятися з якісних інструментальних сталей, на кшталт – сталь 40, 40Х, 40ХФА, CrV. В окремих випадках допускається виготовлення ключів із інших матеріалів. Для прикладу наведу іскробезпечні та вибухобезпечні ключі. Вони виготовляються зі вказаних вище сталей, та додатково вкриваються гальванічним методом мідним шаром товщиною від 5 мкм та вище. Значно дорожчий, але ще надійніший варіант – виготовлення ключів із вибухобезпечних сплавів – Al-Cu (алюмінієва бронза), Be (берилієва бронза). Цей інструмент повністю виготовлений із вибухобезпечного сплаву, який виключає ймовірність виникнення іскри при роботі з інструментом. На бурових виробництвах, нафтогазовій промисловості це основа вимога до інструменту.
Твердість ключів має бути в діапазоні від 41 до 51 HRc, для інструменту із інструментальних сталей. Цих показників достатньо для запобігання зношенню губок ключів. Для інструменту із вибухобезпечних сплавів цей показник нижчий – від 22 до 39 HRс.
Міцність для робочих голівок повинна відповідати групі С для відкритого зіва, та групі B для кільцевого зіва. Цей показний вказує на максимально можливий крутний момент, який здатний витримати ключ. Ці параметри регулюються нормами ГОСТ 2838-80. Нижче наведемо таблицю міцності ключів по групах:
Для захисту, інструмент зазвичай вкривають захисним шаром – оксидування, фосфатування, хромування або нікелювання. Це запобігає передчасній корозії металу, зменшує вплив кислот та лужних речовин, збільшує термін експлуатації. Інструмент призначений для роботи в умовах ризику ураження струмом, вкривають спеціальним ізоляційним, або діелектричним покриттям. Це багатошаровий прогумований захист. Такий інструмент допущений до робіт із електричними приладами з напругою до 1000 В.
Конструкційно комбіновані ключі поділяються на декілька груп:
- Стандартні
- Ключі з тріскачкою
- Ключі з тріскачкою та шарніром
Тріскачка дозволяє працювати з ключем не знімаючи його з кріплення. Механізм дає змогу обертати кріплення в одному напрямі, при русі в протилежному напрямку тріскачка проковзує, та ключ повертається у вихідну позицію. Зручно, та значно економить час. Тріскачки бувають реверсні. Ключі з шарніром дозволяють підійти до прихованого кріплення, або до кріплення в ускладнених умовах. Кільцевий зів ключа здатен повертатись відносно осі на 90 градусів в два боки.
Також існує декілька підгруп комбінованих ключів.
- Подовжені
- Вкорочені
- Вигнуті
Даний інструмент знайшов застосування в багатьох сферах – побуті, виробництві, будівництві, автосервісі та багатьох інших. В нашому магазині ви знайдете комбіновані ключі від провідних виробників для всіх цілей. На сайті представлена продукція KING TONY, BAHCO, YATO, TOPTUL, JONNESWAY, X-SPARK, STELS, VOREL, MTX, INTERTOOL, MASTERTOOL, UNISON, OMBRA, UTOOL, GROSS, SPARTA та інші.